Znajdź usługę jak najbliżej – oszczędź czas

Trip TargetKażdy z nas musi czasem skorzystać z jakiejś usługi, która jest nietypowa lub która jest potrzebna tylko sporadycznie, rzadko, więc w niej się nie orientujemy. Warto więc zorientować się, gdzie znajduje się interesująca nas firma w jak najbliższym otoczeniu. Oczywiście czasami dla lepszej jakości można wybrać się na dalszą odległość, ale jeśli nie jest to konieczne to warto poszukać czegoś w jak najbliższej odległości.

Nie dla każdego

Są jednak takie firmy, których nie obowiązują te zasady. Przykładowo, te które dojeżdżają do klienta, nie muszą wcale znajdować się blisko, ponieważ i tak oferują dojazdy. Powiększa to ich możliwości, gdyż pole klientów obejmuje większy obszar i dzięki temu może ich być więcej, nawet teren całej Polski. Jeśli jednak taka firma oferuje dojazdy, musi liczyć się z jej kosztami. Dzięki jednak zyskom z wielu rejonów kraju, polepsza się status firmy, umacnia ona swoją pozycję i może oferować dodatkowe opcje – tak jest na przykład z meblami czy pomocą drogową. Dojazd do klienta w tym przypadku jest bardzo ważny, bo często pojazdy nie są już w odpowiednim do przemieszczania się stanie. Dlatego konieczna jest laweta i większe pole zasięgu, bo nie wszyscy mają albo możliwość przewożenia zepsutego czy spalonego auta, ale nie wszyscy chcą za to płacić, jeśli jest możliwość ewentualnego dojazdu. Dla klienta to bardzo wygodne, ale przysparza też powodzenia firmie – oferowanie takich usług oznacza, że klient jest dla usługodawcy bardzo ważny – no i dzięki temu sąsiedzi czy inne osoby może także zainteresują się firmą. W przypadku skupu dobre są także bliskie relacje z warsztatami mechaników czy serwisami – jeśli auto, które zostało tam dostarczone nie ma już szans na naprawę, może od razu trafić do skupu, gdzie właściciel otrzyma za nie gotówkę – może uda się wykorzystać jeszcze jakieś części – przez to pojazd zyska drugie życie i wszyscy będą zadowoleni – klient z pieniędzy, warsztat z transakcji i braku problemu z wrakiem, a skup z klienta.

Blisko i szybko

W niektórych wypadkach ważna jest więc odległość a w niektórych nie tak bardzo. W przypadku potrzeby pozbycia się używanego samochodu nie musimy więc zadawać sobie pytania Jak znaleźć auta używane skup w najbliższej okolicy? Skup sam może do nas przyjechać, co oszczędzi nam problemu. Jednak jeśli poszukujemy usługi innego typu, bez dojazdu, trzeba rozejrzeć się po pobliskich lokalizacjach, by na próżno nie pokonywać dużych odległości. Warto sprawdzić Google Maps, z których sporo firm korzysta by ułatwić lokalizowanie swoich usług – to przydatne, bo ułatwia także dojazd do placówki, w której pewnie nie wszyscy jeszcze byli. Jeśli jest możliwość, warto jak najbardziej sobie ułatwiać i sprawiać, by bezproblemowo wszyscy załatwić – poczytać o firmie, zainteresować się tematem – i bez względu czy kupujemy lampę czy sprzedajemy samochód – zawsze stawiajmy na jakość firmy. Nawet jeśli jest od nas daleko – ale jeśli szukać nie trzeba długo, nie dokładajmy sobie drogi.

Zobacz też: Hokery można kupić przez internet…