Sposób na strach przed zakupem

indeksSklepy ecommerce cieszą się rosnącą popularnością i coraz więcej osób decyduje się właśnie na tą formę zakupów. Reszta ludzi ma wiele obaw i wątpliwości. Przede wszystkim strach przed nieuczciwymi sprzedawcami lub niejasności w regulaminach. To odstrasza potencjalnych klientów najbardziej.

Sprzedawców stosujących nieuczciwe techniki jest jeszcze wielu. Przeciwko takim formom sprzedaży stworzono przepisy, które mają chronić przede wszystkim konsumenta i jego pieniądze.
Ze względu na brak kontaktu kupującego ze sprzedającym i możliwości obejrzenia towaru przed zakupem stworzono przepis. Stwierdza on możliwość zwrotu takiego dobra w ciągu dziesięciu dni od zakupu oraz możliwość jego reklamowania. Musimy mieć też przede wszystkim dostęp do pełnych danych. Dla przykładu taki sklep elektryczny powinien udostępnić nam pełną specyfikacje produktów, które sprzedaje.

Jeżeli już dokonaliśmy zakupu to powstaje kwestia płatności. Często spotykaną praktyką jest płatność elektroniczna, którą dokonujemy zaraz po zakupieniu towaru. Czyli tak zwany przelew internetowy. Według przepisów sprzedawca musi także uwzględnić sprzedaż za pobraniem. Tak żeby kupujący miał możliwość zapłaty po obejrzeniu produktu. Warto tez pamiętać że sprzedający nie mogą żądać od nas dodatkowych opłat, które często są nazywane „manipulacyjnymi”.

Kolejną wątpliwością którą warto rozwiać jest czas realizacji zamówienia. Tutaj też z pomocą przychodzą przepisy, które stwierdzają że nie może to się odbyć później niż do trzydziestu dni od dnia następnego po złożeniu zamówienia.

To tylko część wątpliwość, które łatwo rozwiać dzięki przepisom, o których nie każdy kupujący wie a które przede wszystkim mają na celu jego ochronę.