Poszukiwanie dobrego księgowego

Od czego powinieneś zacząć poszukiwanie dobrego fachowca na stanowisko księgowego? Przede wszystkim od dodania ogłoszeń w najlepszych portalach, które specjalizują się w zbieraniu ogłoszeń o pracę. Potem oczywiście czeka cię selekcja danych kandydatów, którzy w procesie rekrutacji nadesłali swoje CV.

To bardzo istotne, aby wybrać nie tylko takich ludzi, którzy mają dobre referencje czy doświadczenie, ale przede wszystkim takie osoby, które faktycznie mogłyby wnieść wiele dobrego do twojej firmy. Oczywiście każdy ma jednak swoje własne wymagania względem księgowego i ty również powinieneś dokładnie sobie najpierw określić, kogo szukasz, jakie masz wymagania i czego będziesz ewentualnie dodatkowo oczekiwał. Istotny jest również opis obowiązków w ogłoszeniu, gdyż dzięki temu wiele osób już na wstępie będzie mogło sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to jest rzeczywiście coś dla nich i w ten sposób zaoszczędzą nie tylko swój, ale przede wszystkim twój czas.

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe i nie wystarczy tylko wejść na stronę, zamieścić ogłoszenie, że szukasz pracownika, a potem samo się potoczy. Do procesu rekrutacyjnego należy podchodzić z rozwagą i zaangażowaniem, ponieważ wybór dobrego pracownika na pewno w jakiś sposób wpłynie na dalsze prowadzenie twojej działalności. Nie można, więc brać tak po prostu byle, kogo, ale dokładnie przestudiować każdą kandydaturę, aby móc ewentualnie zaprosić kogoś na rozmowę i tam jeszcze dokładniej się mu przyjrzeć i wypytać o jego doświadczenie.

Eksperci z SKWP rzeczywiście nam pomogli – mówi właściciel Geosfera Wrocław.